FETÖ’den hüküm giyenlere silah mı verilecek?

0
5

691 sayılı yeni bir Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Madde 10’da görülen değişiklik tartışma yaratacağa benziyor.691 sayılı yeni yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’de yer alan Madde 10 ‘FETÖ’ hükümlülerinin askerlik yapıp yapmayacağına dair konuyu netleştirdiği iddia edildi. ABC’nin aktardığına göre hukukçulara göre bu düzenlemeyle herhangi bir terör örgütü hükümlüsü Milli Savunma Bakanlığı’nın doğrudan insafına göre görevlendiriliyor ve amele taburu, ceza taburu gibi uygulamalara kapı aralayabiliyor.MADDE 10 NEDİR?İşte 691 sayılı KHK içerisinde yer alan tartışmalı madde:MADDE 10 – Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve askerliğe elverişli oldukları anlaşılan yükümlülerden, yoklama kaçağı ve bakayalar dahil bu Kanunda yazılı geçerli mazereti olmayanlar, Millî Savunma Bakanlığınca belirlenecek celp ve sevk esaslarına göre silah altına alınırlar.”

Kaynak : http://www.birgun.net/haber-detay/feto-den-hukum-giyenlere-silah-mi-verilecek-166262.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here